USPRAWNIENIE ZARZĄDZANIA SPRZEDAŻĄ DETALICZNĄ

Rozwiązania przekazujące ceny w czasie rzeczywistym

Wprowadziliśmy infrastrukturę zajmującą się obsługą detalicznej sieci sprzedaży artykułów samochodowych. Głównym celem było stworzenie sieci, która nie tylko pozwoli na aktualizację cen w czasie rzeczywistym we wszystkich punktach sprzedaży, ale także natychmiastowe reagowanie na kursy walut.

ZADANIE

Klient z Ukrainy z branży automotive zajmuje się prowadzeniem detalicznej sieci sprzedaży artykułów samochodowych. Jest wiodącą firmą w swoim regionie. Niestabilność waluty ukraińskiej (hrywny) zmusza do częstej zmiany kursu, a za tym idzie zmiana cen na sprzedawane produkty.

 

Główny magazyn klienta nie posiadał sprawnego połączenia z punktami sprzedaży detalicznej, co uniemożliwiało dostatecznie szybkie reagowanie na fluktuacje cenowe. System ma zapewnić znaczne zwiększenie konkurencyjności, redukcję opóźnienia w reakcji na zmiany i optymalizację struktury sprzedażowej w niestabilnym gospodarczo otoczeniu.

ROZWIĄZANIE

Stwierdziliśmy że najlepszym rozwiązaniem będzie integracja dotychczasowego systemu księgowego i sprzedażowego oraz dodanie modułu odpowiadającego za kursy walut. Wymagało to wymiany serwera i kupna dodatkowych jednostek komputerowych w punktach sprzedażowych. Do serwerowni poleciliśmy serwery marki Dell z uwzględnieniem zapasu mocy.

WYNIK

W rezultacie klient otrzymał optymalizację procesów biznesowych i wyraźne oszczędności. Szacujemy że koszty uległy redukcji o około 17%, w przypadkach gwałtownych zmian kursu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Napisz do nas na temat projektu, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu jednego dnia roboczego. Wszystkie przekazane informacje będą traktowane jako poufne.

Możesz skorzystać z formularza lub napisać na
e-mail: biuro@devminds.pl

Devminds Sp. z o.o.

Siedziba:
ul. Stawy 5,
02-467 Warszawa
tel. +48 22 299 63 30
e-mail: biuro@devminds.pl

Send message